oferty domów w Hiszpanii

Oferty domów w Hiszpanii — na co zwracać uwagę

Zróżnicowane oferty domów w Hiszpanii

Hiszpania jest krajem niewątpliwie urokliwym. Może się poszczycić wyjątkowym krajobrazem. W jednym kraju można zobaczyć bujne lasy, pasma górskie, plaże, parki krajobrazowe, a nawet pustynie. Słońce, interesujące zabytki i ciekawa architektura zachęcają turystów do odwiedzania tego miejsca. Nic dziwnego, że zagraniczni inwestorzy decydują się na zakup nieruchomości w Hiszpanii. Jednak warto mieć na uwadze, że oferty domów w Hiszpanii są zróżnicowane pod wieloma względami.

Należy się zastanowić nad wyborem metody wyszukiwania ofert. Można posłużyć się wyszukiwarką internetową, znajdując godne uwagi domy w Hiszpanii. Czasami jednak lepiej wybrać do tego profesjonalną agencję. Wyszuka ona odpowiednie oferty, a także zajmie się wszystkimi formalnościami. Dużym ułatwieniem może być pomoc znajomych. Mając kogoś na miejscu, można liczyć na ocenę faktycznego stanu nieruchomości. Zawłaszcza, gdy nie ma możliwości zrobienia tego osobiście. Dobrze popytać wśród znajomych, czy sami nie planują sprzedać domu.

Na co zwracać uwagę podczas inwestowania w nieruchomości

Jest wiele czynników, które powinno się brać pod uwagę, decydując się na inwestycje w Hiszpanii. Ważne jest, żeby znać swoje oczekiwania i na ich podstawie podejmować decyzje.

  • Lokalizacja — ma ogromne znaczenie przy wyborze. Ceny w poszczególnych regionach różnią się od siebie. W części śródlądowej ceny są niższe. Na cenę ma również wpływ to, czy jest to miejscowość turystyczna. Poszczególne części kraju mogą różnić się temperaturą. W północnej i północno-zachodniej części kraju klimat jest chłodniejszy. Im dalej na południe, tym klimat cieplejszy.
  • Rodzaj nieruchomości — duże znaczenie ma rodzaj nieruchomości, jakiej poszukujemy. Interesują nas apartamenty w Hiszpanii, a może domy. Rodzaj nieruchomości wpływa na jego cenę. Willa będzie o wiele droższa niż kamienica. Istotne będzie również czy jest to rynek wtórny, czy pierwotny.
  • Faktyczny stan — zdjęcia to nie wszystko. Nie pokazują tego, w jakim stanie jest tak naprawdę nieruchomość. Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii mogą wyglądać zupełnie inaczej w rzeczywistości. Istotne jest to, czy zależy nam na gotowym do zamieszkania lokalu, czy wolimy zainwestować w remont. Nieruchomości do remontu mogą być nawet o połowę tańsze. Warto zwrócić uwagę również na materiały użyte do wykończenia, aby uniknąć nieplanowanego remontu.
  • Dokumentacja — przed zakupem należy zapoznać się z dokumentacją nieruchomości w Hiszpanii. Podstawą jest wypis z księgi wieczystej, wypis z rejestru gruntów. Nie można zapomnieć o zaświadczeniu o braku zameldowania, bowiem nikt nie chce nabyć nieruchomości z lokatorem. Trzeba pamiętać o przyjrzeniu się wszystkim ewentualnym zaległym opłatom.
  • Średnia cena — zawsze należy sprawdzać średnią cenę w wybranym rejonie. Czasami cena nieruchomości może być zawyżona.
    Osobiście czy przez agencję — zakup nieruchomości prosto od właściciela może wydawać się tańszy i szybszy, jednak nie zawsze tak jest. Profesjonalna agencja negocjuje koszty. Mogą być takie same jak przy zakupie od właściciela. Wykorzystując biuro nieruchomości Hiszpania, ma się również do dyspozycji prawników.