domy na sprzedaż w hiszpanii

Domy na sprzedaż w Hiszpanii i formalności

Inwestowanie w domy na sprzedaż w Hiszpanii

Trwająca od kilku miesięcy pandemia, niesie ze sobą szereg negatywnych konsekwencji, które paradoksalnie w niektórych sytuacjach mogą okazać się pozytywne. Nie chodzi jedynie o mniejszy smog, odradzającą się przyrodę, czy zdalną pracę. Na kryzysie mogą zyskać osoby planujące swoje inwestycje w Hiszpanii, ponieważ oferta na rynku pośredników nieruchomości, dawno nie była tak atrakcyjna jak obecnie. Przykładem mogą być domy na sprzedaż w Hiszpanii.

Jak kształtują się ceny domów?

Zapaść na rynku turystycznym oraz liczne obostrzenia wpłynęły na pogorszenie statusu majątkowego tysięcy ludzi pracujących w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Banki w rozliczeniu przejmują zarówno tanie mieszkania, lokale użytkowe, jak i luksusowe nieruchomości w Hiszpanii. Ceny domów są bardzo zróżnicowane i kształtują się wedle standardu oraz lokalizacji. Niedużych rozmiarów dom szeregowy, który znajduje się w turystycznej miejscowości, można nabyć nawet za 60 tysięcy euro. Są też domy na sprzedaż w Hiszpanii, które znajdują się daleko od centrów turystycznych i w związku z tym można je nabyć już za 40 tysięcy euro. Oczywiście taki dom wymaga poniesienia wkładów finansowych związanych z remontem, ale cena końcowa i tak będzie korzystna dla kupującego. Gotowy do zamieszkania, niewymagający remontu dom z basenem i trzema sypialniami, to wydatek zaczynający się od 90 tysięcy euro.

Procedury związane z zakupem domu

Znalezienie agencji nieruchomości, która posiada w swojej ofercie apartamenty w Hiszpanii, to dopiero połowa sukcesu. Dobrze kiedy pośrednik posiada w swojej ofercie pomoc przy załatwianiu wszelkich formalności. Po pierwsze, zgodnie z obowiązującym w Hiszpanii prawem, żeby dokonać zakupu domu trzeba wyrobić numer NIE. Jest to odpowiednik polskiego numeru PESEL. Bez tego numeru inwestycje w Hiszpanii nie dojdą do skutku. Drugim ważnym aspektem jest posiadanie konta bankowego, które funkcjonuje w hiszpańskiej placówce. Żadna transakcja nie może odbyć się bez udziału notariusza, który sprawdzi czy dom nie jest obciążony hipoteką. To gwarantuje bezpieczeństwo transakcji.